Hepatit B için En Etkili Kür Tarifleri Nasıl Hazırlanır?

Hepatit B’nin bitkisel tedavisi uygulandığında hemen etki etmez. Fakat belirli bir süre düzenli yapılarak pozitif etkileri gözlemlenebilir.

Hepatit B tedavisi büyük araştırmalara rağmen halen daha ilaçla medikal tedavinin ötesine geçememiştir. Uzmanlar ise Hepatit B’nin bitkisel tedavisi için çalışmalarını sürdürüyor.

Hepatit B İçin Bitkisel Tedavi Yöntemleri

Hepatit B bitkisel tedavi olarak birçok uzman doktorun kıskacına girmiş durumda. Özellikle sağlığımıza olumlu bitki ve sebzeler ile farklı kür tarifleri oluşturulmuştur. İbrahim Saraçoğlu veya Ahmet Maranki gibi Profesör Doktor olarak araştırmalarını sürdüren güvenilir kaynaklardan yararlanmanız son derece faydalı olacaktır.

Hepatit B bitkisel tedavisi açısından birçok alternatife sahiptir. İyi gelen sebzeler veya bitkiler ile adından söz ettirebilecek birçok karışıma ev sahipliği yapar. Kür tariflerinin günden güne daha da etkin olması ise tedaviye somut olarak etkilerini göstermesiyle mümkün olmaktadır.

Yinede uzmanlar bazı konularda uyarılar yapmaktan çekinmiyor. Günümüzde birçok kaynakta Hepatit B tedavisine iyi gelen kürler veya tarifler görülebiliyor. Bunlar arasında gerçekten doktorların sunduğu önemli kürler var. Fakat hiç alakası olmayan bazı yeni tariflerin elden ele dolaşmaya başladığını görmek mümkün. Dolayısıyla bu durumu aşarak Hepatit B bitkilerle tedavi edilirken iyi gelen kürleri lavanta ve maydanoz gibi güvenilir bitkilerden seçerek uygulamak gerekiyor. 

Hepatit B En Etkili Kür Tarifleri

Hepatit B iyi gelen kürler lavanta ve maydanoz ile biliniyor. Diğer bitkiler veya besinler iyi gelmesine karşın çay formunda su ile kaynatılarak üretilen kür tariflerinin etkileri kanıtlandı diyebiliyoruz. Uygulayan herkes için şifa dağıtan bu bitkisel tedavi ile Hepatit B’nin varlığını unutmak mümkün.

Kronikleşen ve uzun yıllar boyunca taşıyıcı olarak bu virüsü enfekte şekilde barındıran kişilerde tedavi sağlayabiliyor. Lavanta kürü ile Hepatit B’nin tedavisi sağlandığı süreçte diğer kürlerin uygulanmasında bir sakınca yok. Fakat kullanılan ilaçlarla bir arada kullanmadan evvel doktorunuza danışmanızda yarar var.

  1. Lavanta Kürünün Tarifi

Lavanta kürü Hepatit B bitkisel tedavisi için en önemli alternatiftir. Uygulayacağınız tarif ile birlikte doktorunuzun vereceği Hepatit B’ye iyi gelen yiyecekleri tüketmeniz tavsiye edilir. İkisi bir arada uygulanarak daha komplike bir fayda sağlanabilir. Hem kalıcılığı hem de daha kısa sürede etkisini görme noktasında sonuç alınabilir.

  • Malzemeler

Yalnızca 300 mililitre su ile 4-5 gram kadar lavanta yeterli olacaktır. Bu malzemeleri ise bulmak için aktara uğrayarak alışverişinizi tamamlayabilirsiniz.

  • Hazırlanışı

Hazırlanış aşamasında kısık ateşte kaynattığınız suyun içerisine doğrudan 4-5 gram lavantayı ekleyiniz. Böylelikle çay formunda demlenecek olan bu bitkinin faydalarını gözlemlemeniz mümkün hale gelecektir. Hepatit B tedavisi için mineral ve vitaminlerinin ölmemesi gerekir. Haliyle yüksek ateşte veya iyice kaynayana kadar ocakta tutmayınız.

  • Kullanımı

Hepatit B’ye lavanta kürü ile tedavi mümkün. Kullanış aşamasında ise kahvaltı öğünlerini pas geçmelisiniz. Yalnızca akşam yemeklerinin ardından 2 saat geçince tüketilmesi gerekir.

  1. Maydanoz Kürünün Tarifi

Maydanoz kürü yine çok etkili bir tedavi şekli olarak benimsenmektedir. Doğal olarak birçok doktor tavsiyesi ile daha da yaygınlaşmıştır. İyi gelen yiyeceklerin başında gelen maydanoz ile adeta çay formatında bir kür hazırlanabilir.

  • Malzemeler

Malzemeler arasında 10-12 sap maydanozun yeterli olduğu belirtiliyor. Avuç ölçüsünde elin büyüklüğüne göre değişkenlik olabileceği için bir avuç yerine 10-12 sap ölçüsü daha doğru olacaktır. Ayrıca yarım litre suya ihtiyacınız olacak.

  • Hazırlanışı

Hazırlık aşamasında derince bir kabın içerisine suyu boşaltın ve kaynatmaya başlayın. Bir süre sonra maydanozları içerisine dahil edin. Burada taşana kadar pişirme mantığını uygulayacaksınız. Ancak yüksek ateşte hemen taşmasını sağlamayın. Maydanozların diri kalabilmesi için kısık ateşte üç kez taşma evresine gelene kadar ateşte tutun.

  • Kullanımı

Hazırladığınız maydanoz kürünü Hepatit B’nin tedavisi için sağlayacağı etkilerle daha da iyi kavrayabilirsiniz. Hangi tedavi Hepatit B’ye iyi gelir sorusunun karşılığında lavanta ile beraber en çok tercih edilen seçenektir. 21 gün boyunca sabah ve akşam içilir. Yemekten yarım saat önce veya sonra tüketilmesi tavsiye edilir. Periyot olarak bir hafta ara verilir ve bir kez daha 21 gün uygulanır.

Uygulayacağınız lavanta veya maydanoz kürü öncesinde doktorunuza danışmanız önerilmektedir. Zira bu şekilde kontrollü bir tedavi mümkün olmuş olur. Hatta böylelikle etkilerinin yanı sıra yanında kullanabileceğiniz bitki ve sebzeler hakkında da öneri alabilirsiniz.

KaynaklarKullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle