Hepatit C Hastalığına İyi Gelen Bitkisel Kür Tarifleri

Kişilerin Hepatit C virüsünün kapması sonucunda ortaya çıkacak olan bir rahatsızlıktır. Kişilerde diğer hepatit türlerine göre belirtilere neden olmayacaktır. Kişilerde sıklıkla gözlerde ve ciltte sararma, karın ağrısı gibi belirtiler olacaktır. Bunun yanı sıra hepatit C hastalığı yaşamakta olan kişilerde iştah kaybı da sıklıkla görülmektedir.

Hepatit C

Hepatit C

Hastalığın günümüzde korunmak amacıyla bir aşısı bulunmamaktadır. Kişilerde çok fazla belirti vermeden meydana gelmektedir. Cinselliği yaşarken korunmalı, kimsenin kişisel eşyalarını kullanmamalı, dövme ya da manikür yaptırırken tek kullanımlık ürünler olmasına çok dikkat etmelisiniz.

Geleneksel tıp günümüzde birçok hastalığın tedavisinde uygulanan şifalı otlar sayesinde çok kişinin hastalıklarından kurtulmasına neden olmaktadır. Kişilerin karaciğer rahatsızlıkları yaşaması sonucunda her zaman A vitamini bakımından zengin olan gıdalar tüketmesi tavsiye edilmektedir. Sizlerde hastalığın tedavi etmek amacıyla kullanacak olduğunuz bitkisel kürlere çok fazla para harcamadan birçoğunun evlerinde bulacak oldukları ürün ile yapacak oldukları kürün, bu hastalığın ilerlemesini durduracaktır. Ayrıca her zaman için kişilerin yapacak olduğu bitkisel kürlere ek olarak beslenmelerine de çok dikkat etmeleri gerekmektedir. Sigara kullanımı kişilerin birçok hastalığı yaşamasına neden olduğu gibi karaciğeri de sigara çok etkilemektedir. Bu nedenle de sigara tüketiminden uzak durmak gerekmektedir. Kişilerin çok fazla alkol tüketmeleri sonucunda da karaciğerlerinde sorunlar meydana gelir.

Bu durum kişilerin sıklıkla alkol tüketen kişilerde görülen bir sorun olması sebebi ile eğer ki Hepatit C teşhisi konulmuş bir kişinin sigaradan ve de alkolden tamamen uzak durması gerekmektedir.

Ahmet Maranki Bitkisel Kür Tarifi

  • 1 tatlı kaşığı lavanta;
  • 1.5 su bardağı klorsuz su.

Dr. Ahmet Maranki tarafından söylenen ve Hepatit C hastalarının sağlığına çok faydası dokunan lavanta kürü sayesinde kişiler sağlıklarına kavuşmaktadırlar. Birçok kişi hayatı içerisinde olan bu virüsten dolayı sağlıklarından olmaktadır. Dr. Ahmet Maranki bu Hepatit C virüsünün hastalığın tedavi edilmesi amacıyla yok edilmesi için lavanta kürünü önermektedir. Sizlerde bu kürü yaparken içerisine herhangi bir tatlandırıcı maddesi kullanmadan sade bir şekilde içmeniz fayda sağlayacaktır. Yapmanız gereken bir buçuk su bardağı klorsuz suyun içerisine ekleyecek olduğunuz 1 tatlı kaşığı lavantayı kısık ateşte 8 dakika boyunca kaynatın. Daha sonradan demlenmesi için 10 dakika beklenir. Bir süzgeçten süzülmelidir. Ve ılık olarak her zaman içmelisiniz. Bu kür çok sıcak içildiği zaman boğazınızın yanması neticesinde tahriş olmasına neden olacaktır. Her gece uyumadan önce içilmelidir. Kürün süresi 1 ay olmaktadır. 15 gün içimine ara verilir ve daha sonradan 1 ay boyunca tekrarlanır Ahmet Maranki’nin. Sizlerde bitkisel çözüm sayesinde hastalığınızın iyileşmesini yaşayabilirsiniz. Hepatit C bitkisel tedavi amacıyla Ahmet Maranki kerevizin de çok faydalı olduğunu belirtmektedir.

  • 1 orta büyüklükte kereviz;
  • 500 gram klorsuz su.

Herhangi bir yan etkisinin olmaması sayesinde karaciğerinde oluşan tahribatın iyileştirmek amacıyla sizlerde Dr. Ahmet Maranki tarafından ikinci kür olarak kereviz kürü önerilmektedir. Bir tane orta büyüklükte olan kerevizin kabuklarını ince bir şekilde soyun ve sonra çok küçük parçalar halinde dilimleyin. 500 gram kadar klorsuz kaynamakta olan suyun içerisine atılır. 5 dakika boyunca kaynatıldıktan sonra sizlerde bu kürü her gece uyumadan önce bir bardak içmelisiniz. Kürün kullanımı 15 gün olmaktadır. Sonrasında 1 hafta boyunca ara verilmesi gerekmektedir. Kişiler ayrıca haşlamış olduğu kerevizi de atmak yerine yiyebilir. Kereviz suyunu yaparken sizlerde taze kereviz kullanmanız gerektiğini Ahmet Maranki’nin belirttiğini bu nedenle de özellikle kereviz zamanında alarak uygulamanız fayda sağlayacaktır. Tatlandırıcı maddeleri bu kürün yapımında kullanılmayacağı gibi organik bile olsa bal da içerisine ilave etmemeniz gerekmektedir. Hastalığın tedavisini hızlandırmak istiyorsanız o zaman sizlerde kereviz suyunu her zaman için denemeniz gerekmektedir. Yüksek tansiyon hastaları kereviz suyunu içecekleri zaman doktorlarına danışarak içmelidir.

Havuç Suyu

  • 10 tane orta büyüklükte havuç.

A vitamini kişilerin her zaman için karaciğerine faydalı olmaktadır. Sizlerde A vitamini karaciğerin saflaştırılması amacıyla çok önemli olmaktadır. Kan içerisinde salınan toksinlere de çok faydalı olmaktadır. Bu nedenle de kişilerin A vitamini bakımından zengin olan havuç suyunu tüketmeleri tavsiye edilmektedir. Kişilerin karaciğer rahatsızlıklarını büyük oranda etkileyen A vitamini en çok havuçlarda bulunmaktadır. Taze sıkılmış havuç suyu her zaman için sizlerde sağlıkla tüketebilir ve herhangi bir yan etkisinin olmaması nedeniyle sağlığınızı koruyabilirsiniz. Bunun için bir meyve sıkacağına ihtiyacınız olacaktır. Eğer ki meyve sıkacağı bulamıyorsanız o zaman rendenin en küçük kısmı ile de rende yapmanız havuç suyunu çıkarmanızı sağlayacak olduğunu bilmelisiniz. Günde sabah ve akşam olmak üzere günde aç karnına 1 bardak içmelisiniz. Herhangi bir tatlandırıcı atmamalısınız. Ayrıca her öğünde yaparken taze sıkmalısınız. Asla kalmış havuç suyunu içmemelisiniz. Kalmış havuç suyunun bir faydası olmadığını da unutmayın.Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle