Karaciğer Yağlanması Bitkisel Tedavi ve Ahmet Maranki Önerileri

Karaciğer yağlanması problemine ilişkin olarak önleyici ve tedavi edici etkilerde bulunacak doğadaki birbirinden özel bitki ve bu bitkilerle hazırlanan kür ve karışımlar için Prof. Ahmet Maranki önerileri.

Karaciğer Yağlanmasına Bitkisel Çözüm

Karaciğer, vücudun en önemli organlarının başında gelir. Vücudun temel gereksinimlerinin karşılanması ve korunması noktasında karaciğerin fonksiyonlarını yerine sorunsuz bir şekilde getirebiliyor olması gerekmektedir. Karaciğerde fonksiyonların tam olarak yerine getirilebilmesi noktasında olumsuz etkiler sağlayacak sorunlar arasında yağlanma gelir. Yağlanma, karaciğerde yağ birikmesine ve ilerleyen süreçte karaciğer fonksiyonlarının yerine tam olarak getirilememesine ve hatta iflasına neden olabilecek ciddi seviyelerdeki hastalıkların meydana gelmesine neden olabilir. Bu yüzden hem karaciğerin sağlıklı iken korunmasına hem de karaciğer yağlanması durumunda tedavi edilmesine büyük bir önem gösterilmesi gerekir.

Yağlanmaya ilişkin olarak uygulanabilecek bilimsel bir tedavi bulunmadığı gibi bu noktada iyileşme için sağlıklı ve doğal beslenme öne çıkmaktadır. Karaciğerde meydana gelen yağlanma durumuna göre belirlenecek olan özel diyet programlarına uygun beslenme alışkanlıklarını edinilmesi gerektiği gibi bitkiler ile hazırlanacak kür ve diğer tip unsurlar ile desteklenmesi iyileşme sürecinin daha hızlı ve daha sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilebilmesine yardımcı olur.

Karaciğer yağlanma sorununa ilişkin olarak uygulanabilecek ilaç veya tıbbi müdahale bulunmamaktadır. Her evresinde karaciğerde daha da ciddi sıkıntıların yaşanmasına neden olabilen bu sorun, beraberinde en son aşamaya gelene dek belirgin belirtiler teşkil etmez. Yağlanma durumunun tespit edilmesi durumunda ise tedavisi için sağlıklı beslenme odaklı özel bir diyet programı uygulanır. Bunun yanı sıra tamamen karaciğerdeki problemlere yönelik olarak destekleyici etkilerde bulunacak bitkilerden oluşan bitki kürü uygulaması gerçekleştirilir.

Yağlı karaciğer problemine ilişkin olarak, kişide herhangi bir yan etki teşkil etmeyecek, tamamen doğal malzemeler ile hazırlanabilen etkili bitkisel tedaviler uygulanabilir.

Ahmet Maranki Karaciğer Yağlanması Diyeti

Bitkiler ve insan vücudu üzerindeki etkilerine ilişkin olarak günümüzde en kapsamlı araştırmaları gerçekleştiren ve bu alanda modern dünyanın en önemli isimleri arasında yer alan Prof. Dr. Ahmet Maranki, karaciğer problemlerinde uygulanabilecek ve şifa kaynağı olan bitkisel kürler sunuyor. Prof. Ahmet Maranki tarafından karaciğerde meydana gelen yağlanma sorununa ilişkin olarak etkili tedavi sağlayacak birbirinden özel ve etkili kürler bulunuyor. Ahmet Maranki bitkisel karaciğer yağlanması kürleri arasında maydanoz en önemli ve en etkili bitki olarak öne çıkıyor. Özellikle maydanozun karaciğer üzerinde yaratmış olduğu yüksek etkiye ilişkin olarak bilimsel çalışmalar ile somut deliller elde eden Ahmet Maranki, karaciğer problemlerine ilişkin olarak günümüz modern tıp dünyasında maydanozun etkilerinden yoğun şekilde yararlanılmasını sağlamıştır.

Ahmet Maranki Maydanoz Kürü

Karaciğer yağlanmasına ilişkin olarak, günümüzde uygulanan en etkili doğal bitki kürleri arasında maydanoz kürü bulunuyor. Prof. Ahmet Maranki’ nin özel maydanoz kürü;

Malzemeler

  • 15 adet taze maydanoz,
  • 1 bardak su,
  • 1 adet cezve,

Yapılışı

15 adet maydanoz ve 1 bardak su, cezve ilave edilerek 5 dakika kaynatılması gerekir. Kaynama süresi sona erdikten sonra ocağın altının kapatılması ve cezvenin ağzı kapatılarak 15 dakika kadar demlenmeye bırakılır. Demleme süresi tamamlandıktan sonra süzülerek, bardağa alınır ve tüketilebilir hale getirilebilir. Bu noktada Prof. Ahmet Maranki, kürün tadını beğenmeyenler tarafından 1 adet limon suyu ilave edilerek de tüketilebilir. 

Maydanoz Kürü Nasıl Uygulanmalı?

Maydanoz kürünün uygulanmasında ise Ahmet Maranki tarafından 1 aylık periyotta kullanımını öneriyor. 1 ay boyunca sabahları aç karnına tüketilen maydanoz kürünün 1 ay sonunda 5 gün kadar ara verilmesi gerekir. Böylelikle bu söz konusu arada karaciğerdeki etkilerini göstermesi ve karaciğerin dinlenmesi sağlanabilmektedir. 5 günlük ara ardından yeniden 1 aylık uygulama gerçekleştirilmesi gerekir. Bu uygulama sonucunda karaciğer yağlanması durumunda önemli bir iyileşme görülebilir.

Ahmet Maranki 3 Günlük Karaciğer Kürü

 Malzemeler

  • Yarım su bardağı doğal zeytinyağı,
  • Yarım yemek kaşığı sarımsak (ince doğranmış),
  • Yarım yemek kaşığı zencefil (rendelenmiş),
  • Çeyrek su bardağı doğal portakal suyu,

Yapılışı

Sarımsak, zeytinyağı, zencefil ve portakal suyunun blender tarzı bir mutfak robotunda karıştırılması gerekir. Malzemelerin tam anlamıyla karışması ve düz bir karışım elde edene dek karıştırılması çok önemlidir.

Not: Hazırlanan 3 günlük karaciğer kürünün 3 gün boyunca her gece yatmadan hemen önce 1 bardak olacak şekilde tüketilmesi gerekmektedir. Prof. Ahmet Maranki, her kullanım sırasında taze şekilde hazırlanması öneriyor.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle