Karaciğer Yağlanması İçin Maydanoz ve Limon Kürü Nasıl Uygulanır?

Karaciğer yağlanması için pek çok farklı uzman farklı farklı yöntemler geliştirmiştir. Bu yöntemlerden en etkililerinden biri olan maydanoz ve limon kürünün yapımı ise oldukça basit.

Karaciğer yağlanması son derece ciddi bir hastalıktır ve ilerleyen dönemlerinde hayati risk teşkil etmektedir. Kilolu bireylerin birçoğunda karaciğer yağlanması oluşur. Aynı zamanda bazı uzmanlara göre zayıf olan fakat hafif bir göbeği olan kişilerde de karaciğer yağlanma riski mevcuttur. Karaciğer yağlanmasını önlemek için iyi beslenmek gerekir. Aynı zamanda diyet yapmak, yağlı ve işlem görmüş ürünleri tüketmemek de son derece önemlidir. Karaciğer yağlanması için pek çok farklı kür mevcuttur. Fakat bu kürlerin her biri yapılan sıkı bir diyet ile daha da etkili olacaktır. 

Limon, birçok diyette önerilen bir üründür. İçerdiği asit sayesinde kilo kaybına sebep olur. Özellikle sabahları aç karnına tüketilen limonlu suyun kilo kaybında büyük etkisi olmaktadır. Karaciğer yağlanmasından kurtulmak isteyen bir bireyin kilo kaybetmesi mecburidir. Bu sebeple de kilo kaybına yardımcı ürünler tüketmesi gerekir. Genellikle günde iki öğün bir birey için yeterli olmaktadır. İşin sırrının sağlam bir kahvaltıdan geçtiği de unutulmamalıdır. 

Karaciğer Yağlanmasına Maydanoz Limon Kürü

Karaciğer yağlanmasında en etkili kürlerden birisi olan maydanoz ve limon kürünün hazırlanması son derece basittir. Maydanoz her zaman eksi kalori olarak bilinmektedir. Herhangi bir kalorisi olmadığı gibi bir de metabolizmanın hızlanmasına yardımcı olur. Limon ise içerdiği asit oranı sebebi ile kilo kaybına yardımcı olmaktadır. 

10-15 dal kadar maydanozu alıp yarım limon suyu ile birlikte bir blendera koymanız gerekiyor. Daha sonrasında ise üzerine bir su bardağı kadar su ekleyerek karışım pürüzsüz bir hal alana dek blenderda karıştırmanız gerekiyor. Sonrasında bu karışımı buz dolabında saklayabilir ve her sabah kahvaltıdan yarım saat kadar önce tüketebilirsiniz. Maydanoz kürü hem karaciğerinizin temizlenmesine yardım edecek hem de kilo kaybınızın hızlanmasını sağlayacaktır. Aynı zamanda sabah uyanır uyanmaz mideye giren bu sağlıklı ve besleyici içecek sayesinde daha enerjik bir gün geçirebileceksiniz. 

Maydanozun Faydaları

Maydanoz, doğal antidepresan olarak bilinmektedir. İçerdiği apigenin sayesinde insan vücudunda sakinleştirici ve yatıştırıcı bir etkiye sahiptir. Apigenin, aynı zamanda stres giderici özelliğe sahiptir. Som yıllarda bu alanda yapılan tüm araştırmalar da bu tezin doğruluğunu ispatlamaktadır. Yapılan pek çok araştırmada yaş ilerledikçe azalan erkeklik hormonu olan testestoronun da artmasına sebep olduğu belirlenmiştir. Maydanozun diğer faydaları ise şu şekildedir;

  • Zayıflamaya yardımcı olur,
  • Hafızayı güçlendirir,
  • Beyni korur,
  • Kanser düşmanıdır,
  • Luteloin içerir,
  • Besin değeri açısından son derece zengindir,
  • Cildi güzelleştirir,
  • Metabolizmayı hızlandırır,
  • Akciğerleri temizler

Maydanozun Karaciğer Yağlanmasına Etkisi

Maydanoz içerdiği zengin mineraller sayesinde pek çok hastalıkla savaşmaktadır. Pek çok farklı besini bir arada içeren maydanoz sayesinde kişi vücudunu zararlı madde ve besinlerden arındırıp temizleyebilir. Aynı zamanda zayıflamaya da yardımcı olan maydanoz sayesinde karaciğerdeki yağlanma oranı azaltılabilir. Maydanoz, karaciğere faydası olan besinlerden sadece bir tanesidir. Fakat son derece etkilidir. Limon ile birlikte tüketildiği zaman çok daha etkili bir tedavi yöntemi olarak kabul etmek mümkündür. 

Karaciğer Yağlanmasına Maydanoz Limon

Karaciğer yağlanması için sadece maydanoz kürü kullanmak gerekmez. Dilerseniz maydanozu üzerine limon sıkarak da tüketmeniz mümkündür. Ayrıca salatalarınıza da ekleyebilir ve yemeklerde de kullanabilirsiniz. Burada önemli olan tuz ekmemek ve yağ koymamaktır. Doktorlar, karaciğer üzerinde çalışırken özellikle maydanozun oldukça büyük bir karaciğer dostu olduğunu fark etmişlerdir. Karaciğerdeki yaplanma çok ileri düzeylerde ise sadece maydanoz tüketimi hastayı bir sonuca ulaştırmayacaktır. Bu tip hastalıklarda yapılması gereken pek çok işlem mevcuttur. Diyetler, kürler, egzersiz, ilaç tedavisi ve doktor kontrolleri bir arada yürütülmelidir. 

 Limon ve maydanoz kürünün mücize iksirler arasında yer aldığını söylemekte büyük fayda vardır. Bu küre ek olarak karaciğer yağlanması için daha pek çok bitkisel tedavi mevcuttur. Enginar kürü gibi tedavi yöntemleri de her zaman tercih edilebilir. Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle