Karaciğer Yağlanması İçin Bitkisel Tedavileri ve İbrahim Saraçoğlu Tavsiyeleri

Karaciğer yağlanması daha çok beslenme ve yaşam tarzı ile alakalı bir durum olduğundan dolayı hastaların bitkisel yöntemler ile bu durumdan kurtulma şansları vardır.

İbrahim Saraçoğlu, farklı alanlarda pek çok başarılı araştırmaya imza atmış bir doktor olarak halk arasında kabul görmüş ve tanınmıştır. Uzman doktorun karaciğer yağlanması için önerdiği iki farklı çözüm bulunuyor. Profesör, sadece karaciğer alanında değil aynı zamanda pek çok farklı sağlık alanında da çeşitli tedavi yöntemleri oluşturmuş ve başarı elde etmiştir.

Saraçoğlu, karaciğerin vücudumuzdaki en hayati işlevleri üstlenmiş organlardan biri olduğunu ve bu organa çok dikkat etmemiz gerektiğini söylüyor. Bazı durumlarda karaciğerde oluşabilecek kalıcı hasarlara karşı hazırlıklı olunmalı ve mutlak suret ile tedbirler alınmalıdır. Uzman doktor, birçok farklı kür arasından en etkili ili tanesinin maydanoz ve enginar kürü olduğunu söylüyor. Bu kürler sayesinde hasta, karaciğerini temizleme ve yağlanmadan koruma imkanı bulabiliyor.

Karaciğer Yağlanması Kürü

İbrahim Saraçoğlu’nun karaciğer yağlanmasına karşı oluşturduğu iki adet kür vardır. Bu kürlerin hem uygulanması hem de yapılışı son derece kolaydır.

Maydanoz ve Limon Kürü

Son derece az malzeme ile oldukça etkili bir kür hazırlayabilirsiniz. Faydaları saymak ile bitmeyen maydanoz çok iyi bir karaciğer dostu olarak bilinir. İbrahim Saraçoğlu’da yaptığı araştırmalarda maydanozun hem kansere karşı çok ciddi bir düşman olduğunu hem de karaciğer için son derece faydalı bir besin olduğunu fark ettiğinden bahseder.

Yapılışı

Maydanoz kürünü hazırlamak için 15 dal kadar maydanoza ihtiyacınız var. Sadece sağlıklı yaprakları kullandığınızdan ve taze maydanoz ile kür hazırladığınızdan emin olunuz. Kürü hazırlarken maydanozları ayıklamanıza veya sağlarından ayırmanıza gerek yok. Tam tersi sapı ile kullanmanız tavsiye edilir. İyice yıkadığınız maydanozlarınızı bir blenderın içerisine koyup üzerine yarım limon suyu ekliyorsunuz. Daha sonrasında bu karışıma bir bardak da su ekleyip blenderda iyice karıştırıyorsunuz. Karışım tamamen pürüzsüz bir hale geldikten sonra da alıp buz dolabına koyuyorsunuz. Burada biraz beklettikten sonra kahvaltılardan önce içebilirsiniz. İçeceği tatlandırmak için şeker veya bal gibi herhangi bir ürün kullanılmıyor. Kürün içerisindeki limon oranından dolayı mideniz yanabileceği için günde bir bardaktan fazlası tavsiye edilmiyor.

Saraçoğlu’nun tavsiye ettiği bir diğer kür ise enginar kürü olarak biliniyor. Enginar, karaciğer için son derece faydalı bir besindir ve pek çok uzman doktor tarafından önerilmektedir. Siroz hastalarına da tavsiye edilen enginar karaciğeri korur ve zarar görmesini engeller.

Enginar kürü

İbrahim Saraçoğlu, hastalarına maydanoz kürünün yanı sıra enginar kürünü de şiddetle tavsiye ediyor. Enginarı her türlü tüketmenin karaciğere faydası olduğunu savunan uzman doktor, tüketim için farklı tarifler öneriyor.

Enginarı dilerseniz çay gibi içebilirsiniz. Kaynar suyun içerisine bir yarım enginar koyun ve yaklaşık olarak 4 dakika kadar bekletin. 4 dakikadan fazla beklettiğiniz takdirde suya acı bir tat verecek ve içerken sizi rahatsız edecektir. Bunu her sabah uygulayabilirsiniz. Fakat günde bir bardaktan fazla içilmemesi gerekiyor. Bir diğer kullanım şekli ise enginarı direkt olarak soğuk suyun içerisine koymak. Soğuk veya ılık bir bardak veya bir şişe suyun içerisine koyduğunuz enginarı 3 saat kadar bekletin ve daha sonra günde en fazla iki bardak olacak şekilde tüketin.

İbrahim Saraçoğlu önerileri arasında yer alan bir diğer enginar kürü ise tam 40 gün boyunca aralıksız olarak enginar tüketmek. Yağsız ve tuzsuz olarak pişecek olan enginarı her gün her öğünde tüketmeniz gerekiyor. Fakat bu tüketimi sağlarken bir yandan da sağlıklı beslenmeniz ve egzersiz yapmanız gerekiyor. Örneğin bu kürleri uyguladığınız günler içerisinde kesinlikle alkol tüketmemeniz, yağlı besinlerden uzak durmanız ve bol miktarda su tüketmeniz gerekiyor. Bir yandan kür yaparken bir yandan da kendinize zarar verecek tüketimlerinize devam ederseniz kür hiç bir işe yaramayacak ve karaciğer yağlanmaya devam edecektir. Kürleri uyguladığınız süre zarfı içerisinde alkol, sigara, tuz, yağlı yiyecekler ve şekerli içeceklerden mutlaka uzak durun.

İbrahim Saraçoğlu Karaciğer Yağlanması

Uzman doktor İbrahim Saraçoğlu, karaciğer yağlanmasını engellemenin en iyi yolunun iyi beslenmekten geçtiğini savunuyor. Öncelikle kişi hayatından yağlı besinleri ve alkolü çıkartmalıdır. Daha sonrasında ise iyileşme dönemini başlatmak için gerekli tüm çabayı göstermelidir. İbrahim Saraçoğlu, birçok doktor gibi beslenme ve egzersizin bu hastalığın iyileşmesinde büyük rol oynadığını ve hastanın kendisine çok iyi bakmasını gerektiğini söylüyor.

Karaciğer hastalıklarının hepsinin son derece tehlikeli olduğu ve alkol tüketiminin bu hastalıkları daha kötü boyutlara taşıdığı kesinlikle unutulmaması gereken bir konudur. Karaciğer yağlanması ve pek çok diğer karaciğer hastalığı karaciğer yetmezliği ile sonuçlanabilir ve kişi bir dönem sonra karaciğerini kaybedebilir. Karaciğer iflas ettiği zaman diğer tüm organlar da bu durumdan zarar görecektir. Bir bireyin karaciğersiz yaşaması söz konusu olamaz. Dolayısı ile karaciğeri iflas eden bir bireye karaciğer nakli yapılmaıs gerekir ki bu durum da ülkemizde oldukça zordur. Karaciğer yağlanması için enginar ve maydanoz kürlerinin yanı sıra kereviz de tüketilebilir. Kesinlikle işlenmiş gıdalar tüketilmemeli ve organik ürünlerle beslenmelidir. Aksi takdirde işlenmiş gıdalardaki farklı yapay maddeler kişinin bünyesine ve sağlığına zarar verebilir.Kullanıcı Yorumları ve Oyları

1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (Sizin oyunuz ilk olsun)
Loading...
Yorum ekle