Siroz Nasıl Tedavi Edilir, İbrahim Saraçoğlu Tavsiyeleri

Siroz, aşırı alkol tüketen bireylerde oluşan karaciğer yağlanması olarak bilinir. Ünlü doktor İbrahim Saraçoğulu, siroz hastalığından korunmak ve hastalığı tedavi etmek için çeşitli kürler geliştirmiştir.

Günümüzde artık pek çok hasta doktorlara gitmektense bitkisel yöntemler ile iyileşmek ve tedavi olmak istiyor. Siroz gibi ciddi hastalıklarda bile bitkisel tedaviler işe yarayabiliyor. İbrahim Saraçoğlu’nun birbirinden farklı tarifleri ile sirozun etkisini azaltmak mümkün oluyor. 

Siroz Bitkisel Tedavisi İbrahim Saraçoğlu

İbrahim Saraçoğlu, siroz hastalığı için çeşitli bitkisel kürler geliştirmiştir. Bu kürlerden bazıları hastalığı önleyici bazıları ise tedavi edici özelliğe sahiptir. Çay içmeyi seviyorsanız kendinize siroz önleyici bitkisel bir çay kürü hazırlayabilirsiniz. İbrahim Saraçoğlu, sirozu önlemek için kibrit otu çayını öneriyor. 

Kibrit Otu Çayı Hazırlanışı

Yapmanız gereken ilk şey size en yakın aktardan bir miktar kibrit otu satın almak olacaktır. Daha sonrasında çayınızı rahat bir şekilde hazırlayabilirsiniz. Bir tutam kadar kibrit otunu alıp sıcak suyun içerisinde demledikten sonra çayınız hazır olacaktır. Hazırlanışı oldukça basit olan bu çayı her gün tüketmeniz mümkündür. Bu çayı her akşam yemeklerden 2 saat kadar sonra tüketmeniz vücudunuz için daha yararlı olacaktır. Profesörler, bu tip kürler uygulanırken sigara ve alkol tüketilmemesini öneriyorlar. Böylece karaciğeri temizlemek çok daha kolay oluyor. 

Kürlerin hazırlanması oldukça basittir. İbrahim Saraçoğlu’nun bir diğer tavsiyesi ise çilek tüketmektir. Her gün öğlen saatlerinde bir avuç çileğin ezilerek tüketilmesinin son derece faydalı olduğunu belirten uzman doktor, bu kürlerin süresiz şekilde uygulanabileceğini de belirtiyor. 

İbrahim Saraçoğlu Siroz İçin Kereviz Kürü

Siroz tedavisi oldukça uzun süren ve sabır isteyen bir tedavidir. Karaciğerin yeterince temizlenmesi ve eski işlevlerini geri kazanması için bireyin kendi beslenmesine ve sağlığına çok dikkat etmesi gerekir. İbrahim Saraçoğu, kerevizin siroz tedavisi süresince tüketilmesi gereken en önemli besinlerden birisi olduğunu özellikle vurguluyor. Kereviz kürü hazırlanışı ve uygulaması ise oldukça basit. 

İbrahim Saraçoğlu Kereviz Kürü Hazırlanışı

İnce ince dilimlediğiniz yaklaşık olarak 400 gram kerevizi kaynar suyun içerisine atıp 10 dakika boyunca bekliyorsunuz. Daha sonrasında bu suyu bir şişeye soldurup buz dolabınıza koyuyorsunuz. Her öğlen ve akşam yemeklerinden 1 saat kadar önce bir bardak olacak şekilde tüketiyorsunuz. Kürü 1 ay yaptıktan sonra 1 hafta kadar ara vermeniz öneriliyor. Böylece karaciğere çok fazla yüklenmemiş olursunuz. 

Ahmet Maranki Siroz Hastalığı

Ahmet Maranki, siroz ve diğer karaciğer hastalıkları için maydanoz kürünü geliştirmiş. Bu kür, karaciğerin temizlenip güçlenmesine yardımcı oluyor. 

Ahmet Maranki Maydanoz Kürü Hazırlanışı

  • Maydanoz,
  • Limon,
  • Su

Yaklaşık olarak 15 dal kadar maydanozu alıp bir blender yardımı ile eziyorsunuz. Daha sonrasında bu püremsi yapının içerisine yarım limon sıkıyor ve bir bardak da su ekliyorsunuz. Daha sonrasında tekrar blenderdan geçiriyorsunuz. Hazırladığınız karışımın sıvı yapıda ve pürüzsüz olmasına dikkat edin. Şayet karışım çok tatsız gelir ise içerisine az miktarda bal da ekleyebilirsiniz. Fakat bu çok tercih edilmemektedir. Hazırladığınız bu karışımı her gün sabah saatlerinde bir bardak olacak şekilde aç karna tüketmeniz gerekiyor. Kür, genellikle bir haftalık süre ile uygulansa da dilerseniz daha uzun süre de uygulamanız mümkün. 

İbrahim Saraçoğlu Siroz İçin Kürler

İbrahim Saraçoğlu, siroz tedavi dönemi için pek çok kür geliştirmiştir. Bu kürlerden bazıları lavanta kürü ve enginar kürüdür. 

Lavanta Kürü Hazırlanışı

Kaynayan bir suyun içerisine ( yaklaşık olarak 1 buçuk bardak) bir tutam lavantayı atınız. Daha sonra lavantayı bu suyun içerisinde 4 dakika boyunca demleyiniz. 4 dakikadan fazla demlememeye özen göstermeniz gerekiyor. Demleme esnasında suyu çok fazla kaynatmanıza gerek yok. Demlendikten sonra lavanta parçalarını suyunuzun içerisinden süzün ve hazırladığınız suyunuzu dolabınıza koyun. Bu suyu 15 gün boyunca her gün tüketebilirsiniz. Her akşam yemeğinden sonra bir iki saat bekleyip sonrasında çay gibi içmeniz mümkündür. Bir çay bardağından fazla tüketmeyiniz. 

Enginar Kürü Nasıl Yapılır?

Enginar kürü, günümüzde karaciğer için en faydalı kürlerden bir tanesidir. Yapmanız gereken tek şey 40 gün boyunca her gün yemeklerinize enginar eklemek olacaktır. Tüketeceğiniz enginarların kızartılmamış olmasına dikkat ediniz. Karaciğer hastalarının kızarmış yiyeceklerden uzak durmaları gerekmektedir. 

 

 

 

 

Kaynaklar1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (1 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle