İbrahim Saraçoğlu’ndan Karaciğer Temizliği İçin Kür Tavsiyeleri

Prof.Dr.İbrahim Saraçoğlu tarafından açıklanmış olan bitkisel kürler, karaciğer sağlığı ve sindirim kolaylığı konusunda ideal çözümler yaratmaktadır.

Bitkisel Kür

Karaciğeri Ne Temizler

Sindirim sisteminin önemli parçalarından birisi olan karaciğerlerimiz uzman doktorların tanımı ile adeta bir filtre görevini üstlenir. Besinleri parçalama ve kana karışan maddeleri temizleme konusunda filtre görevini üstlenen karaciğerlerimizin temizlenmesi için takviye gıdalar almak mümkündür. Takviyeler arasında çeşitli detokslar ve bitkisel kürler yer almaktadır. Doğal ilaç kaynağı olarak bilinen bitkiler ile hazırlanan detoksların tüketimi sağlandığı takdirde karaciğerimizi tamamen temizleyebilir ve karaciğer ile ilgili rahatsızlıklardan korunabiliriz. Bu konuda uzman doktorlardan yardım alarak hangi bitkisel ürünü kullanmanız gerektiğini öğrenebilirsiniz. Sizin için hazırlanacak olan programa uyum sağlayarak detoks karışımlarını belirli periyotlar dahilinde tüketebilirsiniz.

Bitkiler konusunda yüksek düzeyde bilgi sahibi olan Prof. Dr. İbrahim Saraçloğlu katıldığı sağlık programları ve resmi portalı üzerinden çeşitli detoks tariflerini açıklamış bulunmaktadır. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda karaciğer sağlığı için ideal tarifleri bulmak mümkündür. Bu tarifleri uygulamak oldukça pratiktir. Günlük yaşantınızda kullanabileceğiniz detokslar, sizi zorlamayacak bir şekilde planlanır. İster yemekten önce isterseniz de yatmadan önce detoks hazırlayarak tüketebilirsiniz. Yılda ortalama 2 veya 3 kez takvim oluşturarak her birini 1 ay içerisinde uygulayabilecek şekilde plan yapabilir ve karaciğerinizi tamamen temizleyebilirsiniz.

İbrahim Saraçoğlu Kürleri

 Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun bitkisel kür tariflerini ele alacak olursak 2 farklı tarif (detoks) bulunduğunu görebiliriz. Maydanoz limon kürü ve lavanta kürü bu tarifler arasında dikkat çeken ve önerilen detokslardandır. Belirli zaman aralıkları ile düzenli olarak kullanıldığı takdirde karaciğerin yenilendiğini ve sağlık sorunlarınızda kurtulduğunuzu görebilirsiniz.

Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun bitkisel kür tarifleri:

  • Maydanoz – Limon kürü: 10 – 15 yaprak maydanoz, 1 adet limon ve 1 su bardağı su ile maydanoz limon kürü hazırlanabilir. Blendır ile karışımı hazırlayarak bitkisel kür tarifini uygulayabilirsiniz. Maydanoz limon kürünün 15 gün boyunca her gün sabah kahvaltısından önce kullanılması uygundur. Maydanoz kürü birçok rahatsızlığın önüne geçtiği gibi karaciğerin yağlanmasını önler ve karaciğer ile ilgili her türlü rahatsızlıkta onarıcı görevi üstlenir.
  • Lavanta kürü: Cezve içerisine 1 bardak su koyulur ve 3-4 taşımlık seviyeye gelene kadar kaynatılır. Bu sürede 1 tatlı kaşığı lavanta ilave edilir ve yaklaşık 8 dakika kadar ısıtılıp kaynatılır. Lavanta kürünü hazırlamak oldukça kolay ve pratiktir. Aynı zamanda maydanoz kürü ile birlikte kullanılabilir. Maydanoz kürünün uygulama süresinin ardından 5 günlük ara vererek sabah kahvaltılarında maydanoz limon kürü, yatmadan önce ise lavanta kürü kullanılabilir. Böylece karaciğerin temizlenmesi ve yenilenmesi sağlanır. Maydanoz kürü ile lavanta kürünü birlikte kullanma süresi ise 15 gündür.

Belirli periyotlar ile maydanoz limon kürü ve lavanta kürü kullanılabilir. Bu konularda uzman hekimlerden bilgi almak mümkündür. Ortalama yılda 2-3 kez bu kürleri uygulamak yeterli olacaktır. Bitkisel kürlerin karaciğer yağlanmasının önüne geçmesi ile birlikte çeşitli rahatsızlıklardan korunabilir, sağlıklı bir yaşam sürdürebilirsiniz.

Karaciğeri Temizlemenin Faydaları

Karaciğerlerde temizleme yapılmadığı takdirde birçok rahatsızlık sizin için önemli bir risk faktörü olabilir. Bunlar; skleroz, hipertansiyon, ateroskleroz, fibroz, siroz, alerjik hastalıklar ve karaciğer yağlanması gibi çeşitli rahatsızlıklardır. Tüm bu rahatsızlıklardan korunmak için size tavsiye edilen programı tamı tamına uygulamanız yeterli olacaktır.

Karaciğer temizliği birçok rahatsızlığın önüne geçilmesine vesile olur. Hazırladığımız detoks takviyeleri ve kür tarifleri ile birlikte karaciğerlerimizi rahatlıkla temizleyebiliriz. Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu’nun tavsiyeleri doğrultusunda hazırladığımız detoksları düzenli olarak kullandıktan sonra;

  1. Fiziksel ve zihinsel olarak kendinizi rahat hissedebilirsiniz
  2. Sindirim sisteminizde rahatlama hissedebilirsiniz (hazımsızlık sorunu ortadan kalkacaktır)
  3. Karın ağrısı gibi şiddetli ağrılardan kurtulabilirsiniz
  4. Var ise alerjilerinizden kurtulabilirsiniz
  5. Şiddetli baş ağrılarından kurtulabilirsiniz
  6. Cildinizde meydana gelen yaralar veya kalıcı izlerden kurtulabilirsiniz
  7. Kendinizi daha enerjik hissedebilirsiniz

ve sağlığınız açısından daha birçok faydasını görebilirsiniz. Karaciğer sağlığının yanı sıra birçok organ için faydalı olan bu detokslar doğal ilaç kaynaklarıdır.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (5 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...
Yorum ekle