Karaciğer Yağlanması İçin Etkili Çözümler ve Canan Karatay’ın Tavsiyeleri

Karaciğer yağlanması için pek çok etkili çözüm bulunmaktadır. Özellikle ünlü doktor Canan Karatay, karaciğer yağlanması için pek çok farklı çözüm geliştirmiştir.

Canan Karatay, pek çok farklı sağlık önerisi ile sürekli gündemde olan bir doktor olarak karaciğer yağlanması için de hastalara farklı yöntemler öneriyor. Pek çok farklı alanda tavsiyelerde bulunan Karatay, aynı zamanda aileleri meyve suyu tüketimi konusunda da uyarıyor. Karatay, meyvelerin içerisinde yüksek oranda C vitamini bulunduğunu kabul edip bu sebeple meyve suyu tüketimini onaylayan ebeveynleri uyarıyor. Meyve sularının içerisindeki şeker oranı alınan C vitaminden çok daha fazla olduğundan dolayı çocuklara zarar veriyor. 

Karaciğer Yağlanması Diyeti Canan Karatay

Canan Karatay: Zayıf olmanız önemli değil, ufak bir göbeğiniz dahi var ise karaciğeriniz çoktan yağlanmış olabilir!

Karatay, günde sadece iki öğün beslenmeyi öneriyor. Böylece vücuttaki insülin direnci sürekli hareket halinde olmuyor ve vücut daha kolay yağ yakıyor. Zayıf bireylerde bile birazcık göbek olması kişinin karaciğerinde yağlanma olabileceğini gösteriyor. Bu durumdan kurtulmak için ise daha az ama daha sağlıklı beslenmek gerekiyor. Ünlü doktora göre, güne güzel bir kahvaltı ile başlayan bir birey için günde sadece iki öğün yemek yeterli oluyor. Güne başlarken yenilen kahvaltının içeriğinde mutlak suretle tamamen doğal ve hiç bir işlem görmemiş besinlerin yer alması gerekiyor. Böylece vücut daha sağlıklı bir şekilde güne başlayabiliyor. 

Karaciğer yağlanması

Canan Karatay, hastaların özgür olan tavukların yumurtalarını, pastırmaları, ev yapımı yoğurt ve sucukları tüketebileceklerini söylüyor. Fakat burada dikkat edilmesi gereken nokta tüketilen tüm besinlerin doğal olması. Kümeste kapalı olan tavuk yumurtaları tavsiye edilmiyor. Ama serbest dolaşan doğal köy tavuğunun yumurtaları tavsiye ediliyor. Dışarıdaki herhangi bir kasaptan alınan sucuk tavsiye edilmezken ev yapımı sucuk tavsiye ediliyor. 

Sabahları kokteyl olmaması şarkı ile yaklaşık olarak 10-15 adet zeytin tüketilebiliyor. Bunun haricinde soğuk sıkım zeytin yağı da tavsiye ediliyor. Yağ tüketimi için ise Karatay mutlak suretle köy tereyağının tüketilmesini öneriyor. Günümüzde marketlerde satılan tereyağlarının içlerindeki katkı maddeleri hem kilo almamıza sebep oluyor hem de vücudumuza zarar veriyor. 

Canan Karatay aynı zamanda her gün bir avuç kadar doğal karbonhidrat olan fındık tüketimini de şiddetle tavsiye ediyor. Ünlü doktorun bir diğer uyarısı ise akşam yemeklerinin en geç saat 19:00’da yenmesi. Çünkü tüm gün tüketilen besinleri yakmak için vücut yaklaşık olarak 5 saat koşmuşçasına enerji harcıyor. Dolayısı ile akşam erken yenilen yemeğin yakımı çok daha kolay oluyor ve kişi sabaha son derece aç bir karın ile uyanabiliyor. Böylece sabah yapılan kahvaltı çok daha besleyici oluyor. 

Karaciğerinde yağlanma başlayan bireyler bu şekilde beslendikleri takdirde çok daha sağlıklı hissedecekler ve aynı zamanda da kilo verecekler. Kilo kaybı, karaciğeri de olumlu yönde etkileyeceğinden dolayı çok daha sağlıklı ve zinde bir vücuda sahip olabilecekler. 

Karaciğer Yağlanması Tedavisi Canan Karatay Önerileri

Canan Karatay, göbeğin karaciğer yağlanmasına eşit olduğunu neredeyse her konuşmasında vurguluyor. Canan Karatay, ara öğün tüketiminin kişiyi acıktıracağını savunuyor. Bu sebeple günde sadece iki öğün yenmesinin çok daha sağlıklı olduğunu da vurguluyor. Karatay, meyve sularının karaciğeri yağlandırdığını ve bu sebeple kesinlikle tüketilmemesi gerektiğini de savunan bir doktor. Ünlü doktorun meyve tüketimi konusunda da oldukça ilginç tavsiyeleri var. Ünlü doktor, eğer meyve tüketilecek ise bu meyvenin portakal tipi bir ürün olması gerektiğini ve beyaz kısmı ile birlikte yenmesi gerektiğini savunuyor. Bunun sebebini ise tüm vitaminin beyaz kısmında olması ve meyvenin geri kalanının tamamının fruktoz ve glikozdan ibaret olması olarak açıklıyor. 

Canan Karatay: Taze sıkılmış meyve suyu dahi karaciğerde yağlanma yapar. Taze sıkılmış suların içerisindeki glikoz ve fruktoz oranları otomatik olarak karaciğere etki eder ve yağlanmaya yol açar. Meyve suyu tüketmekten vazgeçin!

Canan Karatay Karaciğer Yağlanması İçin Kür

Karatay, sağlıklı bireyler ve aynı zamanda da karaciğer hastaları için ortak kullanıma uygun olacak bir kür tavsiye ediyor. Bu kür, hem karaciğeri yağlanmadan koruyacak hem de vücudun bağışıklık sistemine faydası olacak. Aynı zamanda kişinin daha dinç ve çevik olmasını sağlayacak. 

Malzemeler

  • Yarım su bardağı saf soğuk sıkım zeytinyağı,
  • Yarım yemek kaşığı zencefil,
  • Yarım yemek kaşığı sarımsak,
  • Çeyrek bardak doğal meyvenin beyazlı kısımları ile sıkılmış hali. 

Tüm malzemeler blendera konularak pürüzsüz bir hale gelinceye kadar karıştırılıyor. Daha sonrasında buz dolabına konuluyor. Her sabah ve her akşam yarım bardak kadar tüketiliyor. Düzenli tüketimde oldukça büyük faydalar görülebiliyor. 

Bu kürün yanı sıra Karatay, enginar ve lahananın da karaciğer için son derece faydalı olduğunu vurguluyor. Bu besinler yağsız ve tuzsuz tüketimde vücuda son derece büyük yararlar sağlıyor. 1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (2 votes, average: 3,00 out of 5)
Loading...
Yorum ekle