Sarılık Tedavisi için Evde Uygulanabilecek Bitkisel Kür Tarifleri

Sarılığın bitkisel tedavisi için kullanılabilecek kür tarifleri bulunmaktadır. Bazı bitkilerin onarıcı etkisiyle beraber Hepatit virüsü ve bilirubin seviyesi dengelenebilir.

Sarılık tedavisi bebeklikten itibaren uygulanabilecek farklı metotlarla uygulanır. Her yaşta görülebilecek farklı hepatit enfeksiyonları ile mücadele etmek için alternatif tedavi seçenekleri doğmuştur.

Sarılığın Bitkisel Tedavisi Var Mı?

Fizyolojik sarılık görüldüğünde bunun için bebeklik veya çocukluk döneminde Fototerapi uygulaması oldukça yoğundur. Ancak bu durum yalnızca küçük yaşlarda görülmez. Bebeklerde bitkisel sarılık tedavisi uygulansa da ileriki yaşlarda daha fazla tercih edilir. Birçok kişinin daha çok tercih ettiği doğal tedavi metotlarını incelediğimizde bazı sonuçlar dikkat çekiyor. Yan etkisi olmayan ve sarılığı tüm belirtileri ile ortadan kaldıran bazı doğal bitkilerden söz etmek mümkün oluyor.

Tabi ki burada önemli olan hususlardan biri doğru bitkilerin doğru kullanımıdır. Zira karaciğer ve safra üzerinde olumsuz etkiler yaratabilecek yiyecekler ve bitkiler mevcuttur. Konusunun uzmanı olarak anılan Ahmet Maranki gibi başarılı isimler sarılık için bitkisel kür tarifi ile hastalarına önerilerde bulunmaktadır.

Bunları doğru ve düzenli olarak uygulamanız ise sarılığın bitkisel tedavisi için son derece doğru bir neticeye yol açacaktır. Hastalıklara iyi gelen bitkilerin genelde aynı çizgide yer aldığına şahit olabilirsiniz. Fakat doğanın bize armağanı olan çok sayıda bitkiden söz edeceğiz. Hepsinden önce sarılık tedavisinde bitkisel kürler etkili sonuçlar doğurur diyerek doğal tedavisinin mümkün olduğunu vurgulayalım.

Sarılık İçin Evde Uygulanabilecek Tedavi Yöntemleri

Sarılık için evde uygulanan kür tarifleri bilirubin seviyesine iyi gelen ve vücudunuzdan atmanızı sağlayan etkiler doğurur. Bitkiler birçok noktada sağlığımız için olumlu sonuçlar doğurmaktadır. Hatta ilaç endüstrisinin dahi kimyasal bileşenlerden ziyade bitkisel içerikler kullanmaya başlaması buna dayanıyor.

Kürlerin uygulama miktarı sıklığı süresi
Limon Günde 2 Kez Birkaç Hafta
Şeker Kamışı Suyundan 1 Bardak Günde 2-3 Kez – 3 Hafta
Arpa Her Gün Belirtiler Gidene Kadar
Zerdeçal Günde 3 Kez 2-3 Hafta
Turp Günde 1 Kez 10 Gün

Sarılık Tedavisi İçin Kür Önerileri

Bebeklerde sarılık için doktorunuzun direktifleriyle kısa sürede belirtiler ortadan kalkacaktır. Ancak ileriki yaşlarda karaciğer yağlanması ile sonuçlanan bilirubin yüksekliği için iyi gelen bitkileri tercih edebilirsiniz. Bitkisel tedavi aşamasında yukarıdaki tabloda yer alan grafiğe bağlı kalarak aşağıdaki tarifleri uygulamanız tavsiye edilmektedir.

  • Limon

Bardağa damlatacağınız 5-6 damla limon suyunu, günde iki kez olmak şartıyla en az birkaç hafta içmelisiniz. Fakat bir gün tükettikten sonra bir gün ara vermeniz önerilir.Bu şekilde 2 haftalık süreçte toplam 7 gün içmeniz gerekir.

  • Şeker Kamışı

Şeker kamışı suyunu bir bardak olacak şekilde ayarlayın. Üzerine ekleyeceğiniz yarım limon suyunun taze olmasına özen gösterin. En az iki hafta tüketilmesi gerekir. Aynı zamanda her gün 2-3 kez içmelisiniz.

  • Arpa

Ölçüt olarak 1,5 litre su için 1 fincan arpa şeklinde malzeme listenizi temin edin. Ardından bu iki malzemeyi karıştırarak güzelce kaynatın. Limon suyu eklemeniz içerken tat olarak hoş bir tını bırakacaktır. Günlük 4-5 bardak içilmesinde bir sakınca yoktur. Sarılık belirtisinin ortadan kaybolmasıyla kürü uygulamayı bırakabilirsiniz.

  • Zerdeçal

Bir bardak için çay kaşığının çeyreği kadar zerdeçal kullanabilirsiniz. Suyun sıcak olması ile beraber karıştıracağınız karışımın faydasını görebilirsiniz. Günde 3 kez içerek ve bunu 1-2 hafta sürdürerek etkilerini görebilirsiniz.

  • Turp

Turp yapraklarını kaynar suda haşlayın ve çay formunda demlemeye bırakın. En az 10 dakika demlendikten sonra günde bir bardak içmeniz yeterli olacaktır. Ortalama 10 gün uyguladığınızda sonuçlarını görebilirsiniz.

  Yukarıda belirtilen tüm tarifler bitkisel tedavi uzmanlarınca verilmiştir. Sarılığın bitkisel tedavisi için kür tavsiyesi olarak uygulanabilir. Ancak uygulamadan evvel birini tercih edin ve damak tadınıza hitap ettiğinden emin olun. Kesinlikle belirtilen süreçler ve dozlar dahilinde kullanın. Daha fazlasını tüketmeyin. Tüketmeden evvel bitkisel tedavi açısından uzman olan birine ya da doktorunuza danışabilirsiniz. Tüm kürleri kesinlikle aynı anda uygulamayınız.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (2 votes, average: 2,50 out of 5)
Loading...
Yorum ekle