Aidin Salih`ten Bitkisel Karaciğer Temizliği Önerileri

Aidin Salih tarafından önerilen Karaciğer temizliği, öncelikle mide ve bağırsak tedavisinin yapıldığı bir kürün uygulanmasını içeren 3-4 haftaya yayılan zorlu bir süreçtir.

Doktor Aidin Salih, Biyoloji ve Bitkilerle Tıp

2014 yılında ülkemizde vefat etmiş olan Doktor Aidin Salih, Ukrayna’ da dünyaya gelmiştir. Yaşamını 2005 yılından vefatı 2014 yılına kadar Türkiye’ de sürdürmüştür. Biyoloji, bitkisel tedavi ve İslam Tıbbı alanlarında yaptığı çalışmalarla tanınan Doktor Aidin Salih, bu alanda yüzlerce öğrenci de yetiştirmiştir. 35-40 yıla yayılan araştırma ve birikimlerini aktardığı ” Gerçek Tıp & Yitik Şifanın İzinde ” isimli kitabını 2007 yılında ülkemizde yayınlatmıştır. Bu kitap bitkisel tedavi yöntemleri konusunda bir başucu kitabı olarak kabul edilmekte ve Doktor Aidin Salih’ in çalışmaları öğrencileri tarafından günümüzde de sürdürülmektedir.

Karaciğer Temizlemesi İçin Doktor Aidin Salih Önerileri

Doktor Aidin Salih, aslında 3 gün süren karaciğer temizliğinin yapılmasından önce mide ve bağırsak tedavisi için uygulanması gereken bir tedavi süreci öneriyor. Bu tedavi süreciyle beraber, karaciğer temizliği süreci 3-4 haftaya yayılıyor. Çeşitli kronik rahatsızlığı olanlar ile 50 yaşını aşmış olan kişiler, mide ve bağırsak tedavisi süresini 3-4 hafta boyunca uygulamalıdır. Gençler veya sağlık durumunda sorun olmayanlar ise bu süreyi 2 hafta ile sınırlayabilirler. 

Bağırsak ve Mide Tedavisi süreci

Sabahtan öğlene kadar ki süreç içerisinde sebze veya meyve tüketilmelidir, Meyve veya sebze suyu içilmesi de alternatif olarak uygulanabilir. Önerilenler arasında ıspanak, limon suyu, greyfurt suyu, elma suyu, havuç suyu veya havuç suyu ile elma ve ıspanak suyu karışımları var.

Öğlen yemeği olarak salata veya yoğurtla birlikte bir çeşit sebze yemeği tüketilmesi gerekiyor. Pilav da alternatif olarak tüketilebiliyor, ancak yoğurt ve salata tüketilmesi şart. Yoğurdun içerisine, ince kıyılmış maydanoz, taze soğan ve sarımsak karıştırılması da mutlaka gerekiyor.

Akşam yemeği olarak sadece meyve veya salata tüketilmelidir. Zencefil çayı veya yeşil çay bal ile birlikte tüketilmelidir. Bal çaya karıştırılmadan, yanında tüketilmelidir. 30 gr. sarımsaklı zeytinyağı, 30 gr. taze sıkılmış limon suyu ile karıştırılarak uykudan önce mutlaka içilmelidir.

Yukarıda anlatılan diyet 2 hafta boyunca sürekli olarak uygulanır. İki haftanın sonunda 3 günlük karaciğer temizleme kürü uygulanmaya başlanır.

Karaciğer Temizliği Süreci

Karaciğer temizliğinin ilk gününün öncesinde magnezyum sülfat, magnezyum kalsini veya öğütülmüş sinameki otu kullanılmalıdır. Bu sayede karaciğer kürüne başlamadan önce sabah 2-3 defa olmak üzere bağırsakların boşalması sağlanır. Bağırsakların boşalmaması durumunda lavman kullanılarak boşaltım işlemi yapılması da zorunludur.

  • 1. Gün

Bağırsakların tamamen boşaldığından emin olduktan sonra, gün boyunca meyve veya sebze suyu tüketilmesi gereklidir. Doktorun tavsiye ettiği öncelikli meyve suyu ekşi elma suyudur. Bununla birlikte greyfurt, ıspanak, limon, havuç ve yoğurt suyu da tüketilebilir. Bir bardağın 4/1′ ini su kalanını meyve suyu olarak doldurarak, gün boyu 3 litre tüketilmesi gereklidir.

  • 2. Gün

Aynı şekilde tercih edilen meyve veya sebze suyu tüketilmeye devam edilmelidir. Tercih edenler ilk 2 gün sabahları 3 adet olmak üzere greyfurt, limon veya elma yiyebilirler. Bununla birlikte meyve tüketenler, 2. günün sonunda akşam mutlaka bağırsaklarını boşaltmalıdır. Bunu sağlamak için gerekirse sinameki otu veya magnezyum sülfat alınması gerekebilir. Bağırsakların boşalması kendiliğinden sağlanamadıysa, 2. günün akşamı mutlaka lavman yapılmalıdır.

  • 3.Gün

Saat 17:00′ ye kadar sebze veya meyve suyu tüketimi devam etmelidir. Saat 17:00′ de bir çorba kaşığı magnezyum sülfat veya yarım çay kaşığı sinameki tozu suyla karıştırılarak içilmelidir. 17:00 ile 19:00 arasında hiç bir şey tüketilmez. 250 gr. rafine olmamış sızma zeytinyağı ile 250 gr. limon karıştırılır.

Saat 19:00′ tüketilmeye başlanan bu karışım 15 dakikada bir olmak üzere içilmelidir. saat 19:00′ da ılık su konulmuş su torbası( kesinlikle sıcak olmaması gerekiyor, sıcak su karaciğerin toksinlerden temizlenmesi engelliyor ) karaciğerin üzerine gelecek şekilde yatmanız gerekiyor. Bu şekilde yatarak ve 15 dakikalık periyodlarla zeytinyağı ve limon suyu karışımı saat 21:00′ e kadar bitirilmelidir. Fazla hareket etmeden 19:00′ dan 23:00′ e kadar ılık su torbası karaciğerin üzerine gelecek şekilde yatılmalıdır. Karışımdan kaynaklanan mide bulantısı kusmaya sebebiyet verebilir.

Kusma gerçekleşirse karaciğer temizliği yapılamamış olur ve tüm işlemler boşa gider. Bu nedenle kusmamak için az hareket edilmeli ve yutmamak kaydıyla ayva veya nane çiğnenerek kusma hissi giderilebilir.Saat 23:00′ den sonra en az 2-3 defa bağırsakların boşaltılması gereklidir. Temizleme sırasında bağırsaklara  inmiş olan toksinler ve zararlı maddeler, dışarı atılmadığı takdirde çeşitli başka sorunların ortaya çıkmasına sebep olabilir. Bu nedenle saat 02:00′ ye kadar bağırsaklar kendiliğinden boşalmadıysa mutlaka lavman yoluyla boşaltılmalıdır.

Bu kürün uygulanmasından önce mutlaka sağlık durumunuzla ilgili uzman doktorların önerilerine başvurmayı unutmamalısınız.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (12 votes, average: 3,83 out of 5)
Loading...
Yorum ekle