Karaciğer Alanında Türkiye’nin Önde Gelen Doktorları

Tıp eğitimi ve branşlarına göre başarı alanında dünyanın en başarılı ve en önemli uzman doktorlarının bulunduğu Türkiye’ de karaciğer hastalıklarına ve nakline ilişkin faaliyet gösteren en iyi doktorlara dair bilgiler.

Türkiye’ de En İyi Karaciğer Doktoru ve Hastaneleri

Türkiye genelinde kamu, üniversite, vakıf veya özel hastanelerde görev alan karaciğer hastalıkları ve karaciğer nakli ve cerrahisi alanında uzman doktorlar, uluslararası düzeyde de önemli başarılara imza atıyor. Dünyanın en iyi tıp eğitimi veren ülkelerden birisi olan Türkiye’ de yetişen karaciğer cerrahisi alanında uzman doktorlar hem branşlarındaki başarılı çalışmaları, hem getirdikleri devrim niteliğinde yenilikler hem de araştırmaları ile uluslararası alanda da önemli bir saygı görüyor. Türkiye’ nin karaciğer cerrahisi alanında birbirinden önemli uzmanları bulunuyor. Özellikle de İstanbul, Ankara ve İzmir’ in ardından Malatya’ da da kurulan Turgut Özal Tıp Merkezi ile bu alanda uzman arayışında olan herkese önemli bir fırsat sunuyor. İstanbul ve İzmir’ in haricinde Ankara geliyor. Ankara özellikle Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi karaciğer cerrahisi alanında en iyi ve en teşkilatlı hastaneler arasında yer alır.

İstanbul’ da Karaciğer Doktoru ve Hastaneleri

İstanbul’ un ve hatta Türkiye’ nin en eski tıp alanındaki eğitim kurumu ve hastanesi konumunda bulunan İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, günümüz Türkiye’ sinde de karaciğer hastalıkları ve cerrahisi alanında önemli başarılara imza atarak, Avrupa’ nın ve dünyanın sayılı üniversite hastaneleri arasında yer alıyor. Prof.Dr. Mehmet Murat TUNCER ana bilim dalı başkanlığında yürüttüğü karaciğer nakli ve karaciğer hastalıkları tedavileri ile binlerce hasta için umut ışığı oluyor. Bölüm doktorlarının dünyanın en zorlu ve en kaliteli tıp eğitimini alabildiği İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi karaciğer doktorları en kritik ve en zorlu hastalarda dahi yüksek başarısını elde ettiği mevcut istatistikler ile kanıtlıyor.

İzmir’ de En İyi Karaciğer Doktoru

Türkiye’ nin hem ulusal hem de uluslararası alanda en önemli üniversite hastaneleri arasında yer alan Ege Üniversitesi, pek çok branşta olduğu gibi karaciğer hastalıklarını inceleyen iç hastalıkları bölümünün gastroentoloji bölümü alanında da birbirinden önemli isimlerle çalışmalar gerçekleştiriyor. Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi İç Hastalıkları Ana Bilim Dalı Başkanlığı’ nı yapan Prof.Dr.Fehmi AKÇİÇEK ve Gastroentroloji alanında 11′ i profesör doktor, 1 yardımcı doçent olacak şekilde 12 öğretim üyesi, 6 uzman ve 8 yan dal asistanı ile karaciğer nakli ve hastalıkları alanında dünya standartlarında çalışmalar gerçekleştiriyor. Özellikle de günümüzde hızla gelişen teknoloji ile dijital platform üzerinde yapılan araştırmalarda hasta ve hasta yakınları tarafından deneyimlere göre yapılan yorumlara kolayca ulaşılabiliyor. Bu yorumlarda da genellikle İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi ardından ikinci sırada Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi geldiği görülüyor.

Karaciğer Naklinde Merkez Malatya

Malatya’ da bulunan İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi bünyesinde kurulan ‘Turgut Özal Tıp Merkezi’, karaciğer nakli operasyonlarında Malatya’ yı Türkiye’ nin merkezi haline getirdi. Türkiye’ de kurulan ve hizmet veren en önemli nakil enstitülerinden birisi konununda bulunan Malatya karaciğer hastanesi, çok kısa bir süre içerisinde Türkiye’ nin en fazla karaciğer nakli gerçekleştiren hastanesi oldu. Ulusal düzeyde özellikle karaciğer nakli ve cerrahisi alanındaki başarıları ile ilk sırada kendisine yer bulurken, uluslararası düzeyde de ikinci sırada bulunuyor. Hatta yaptığı çalışmalarıyla bu alanda dünyanın bir numarası olmaya aday durumda bulunuyor. Malatya Turgut Özel Tıp Merkezi, karaciğer nakli başta olmak üzere tüm karaciğer hastalıklarına ilişkin olarak hizmet sunuyor.

Malatya İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi Karaciğer Nakil Enstitüsü Müdürü Prof. Dr. Sezai Yılmaz, karaciğer nakli alanında başarıları ile adını uluslararası düzeyde duyurmayı başarmış sayılı doktorlardan birisi. Çalışmaları ile Malatya İnönü Üniversitesi’ nin Avrupa’ da en fazla nakil işlemi gerçekleştiren hastanelerden birisi olmasını sağlamıştır. Bu yönü ile de karaciğer hastalıklarına ilişkin olarak tercih edilebilecek uzmanlar arasında yer alır. Merkezin karaciğer nakli alanında yakalamış olduğu başarının mimari olarak ve bireysel branşı alanındaki ulusal ve uluslararası çalışmaları ile önemli başarılara imza atmış olan Prof. Dr. Sezai Yılmaz, Türkiye’ nin en iyi karaciğer doktorları arasında ilk sırada kendisine yer buluyor.1 yıldız2 yıldız3 yıldız4 yıldız5 yıldız (4 votes, average: 3,75 out of 5)
Loading...
Yorum ekle